У яких одиницях вимірює алкотестер?

У яких одиницях вимірює алкотестер?

За допомогою такого портативного або стаціонарного приладу як алкотестер, можна не просто визначити наявність алкоголю в організмі людини, а й точно виявити його концентрацію. Це найпростіший спосіб, застосовуваний не тільки в професійній та офіційній сферах, а й побутовий для домашніх і особистих цілей.

Давайте детальніше зупинимося на такому питанні, в чому вимірює алкотестер? Як впливає метод тестування на точність, і трохи про принципи роботи цього пристрою.   

Які має алкотестер одиниці виміру?

Спочатку про одиниці виміру, які застосовуються при визначенні рівня концентрації етанолу (спирту) в людському організмі. Тут можна виділити такі:

  • проміле (‰) - вимірює число грам етанолу в одному літрі крові (г/л), така одиниця використовується в більшості алкометрів;
  • мг/л (BrAC) - кількість у міліграмах парів етилового спирту в літрі повітря, що видихається, ця одиниця також використовується в професійній техніці;
  • г/100мл (ВАС) - скільки грам етанолу міститься в 100 мілілітрах крові.

Найбільш затребуваною одиницею виміру вважається перша, а саме вимір у проміле, проте можна зустріти прилади, які застосовують і другий спосіб, мг/л. Якщо враховувати ті норми, які є на рівні нашого законодавства, то там застосовуються одиниці виміру проміле.  

Особливості тестування на алкоголь за допомогою алкометра

Найбільша кількість алкотестерів працюють на одному з двох принципів: напівпровідниковому або електрохімічному. Перший, напівпровідниковий тип сенсорів недорого коштує, має малу швидкодію і продуктивність, і застосовується в основному в побутових (персональних) алкометрах. Завдяки цьому такі прилади мають прийнятну ціну.

Другий тип - електрохімічний, використовується в професійній техніці, має хорошу швидкість роботи і продуктивність, точні датчики, але дорого коштує, в основному застосовується для професійних цілей. 

Якщо окремо говорити про точність, то вимірювання алкометрами проводиться у двох напрямках:

  1. визначення тільки наявності або відсутності алкоголю в організмі - використовується пасивний спосіб забору проби, при якому не потрібно дути в мундштук і торкатися його губами, а видих випробовуваним робиться тільки в напрямку приймальної камери приладу;
  2. точне визначення концентрації етанолу в організмі - при цьому забір проби повітря відбувається активним способом, тобто через мундштук, якого випробовуваний торкається губами, так вдається якісно наповнити камеру приладу, а значить істотно підвищити точність вимірювань.

Ці два типи напрямків тестування використовуються для алкотестерів електрохімічного типу, а для напівпровідникового підходить тільки забір проби за допомогою мундштука, щоб прилад працював у рамках заданої точності. Якщо точне значення вимірювань у вигляді числа важливе, то мундштук слід застосовувати, але якщо важливим є тільки підтвердження наявності алкоголю в організмі, то підійде і пасивний метод.    

 

Тип відображення інформації, який має алкотестер - шкала, діапазон вимірювання, індикація

Через наявність двох принципів проведення тестування, такі алкометри і розроблялися виробниками. Деякі з них можуть застосовувати і той, і інший способи. Це означає, що вони матимуть різну індикацію, шкалу вимірювання та інші форми інтерпретації результатів тестів. Вони ж працюватимуть у різних діапазонах. У різних моделей можуть бути різні діапазони, це закладається розробниками. Для прикладу, діапазон вимірювань від 0,00 до 4,00 ‰ (проміле).

У зв'язку з цим можна виділити такі варіанти відображення інформації тестування у алкотестерів:

  • у вигляді числового значення з відображенням на дисплеї - в цьому випадку ми отримуємо результат із закладеною в прилад заводською похибкою;
  • у вигляді колірної індикації - кольором підкреслюється і сигналізується подолання допустимого порога наявності алкоголю в організмі, також кольором може підкреслюватися і відсутність сп'яніння;
  • звуковим сигналом - звукове підтвердження присутності або відсутності алкоголю у людини, також звуковий сигнал може використовуватися при досягненні певного значення концентрації. 

Варто зазначити, що різні алкометри можуть комбінувати різні види індикації. Для прикладу, це можуть бути всі три види, тільки числове відображення, число плюс колірна інтерпретація результату, число плюс звук, тільки колір і звук, тільки колір. Варіант залежить від тих цілей, для яких виготовляли конкретні алкотестери, але якщо важлива точність вимірювання, то числове значення буде присутнє в будь-якому разі.
 

 

alctest.com.ua
пр. Маяковского 20-а, офис 403 69005 Запорожье
+38(050)029-15-61 +38(096)230-04-35