Як правильно користуватися алкотестером?

Виявити наявність алкоголю в людському організмі можливо, якщо звернутися до відповідної медичної установи і здати аналіз. Але якщо потрібно це зробити оперативно, то це можна здійснити тільки за допомогою алкотестера - спеціального портативного приладу.

Давайте розглянемо, які бувають види цих пристроїв, принцип їхньої роботи та особливості експлуатації.  

Для чого потрібен алкотестер і де він використовується?

За допомогою алкометра, ця назва також використовується для цих приладів, можна точно визначити ступінь алкогольного сп'яніння в цифрах. Існують різні типи таких пристроїв, і вони застосовуються для різних завдань. Тут можна виділити:

  • особисті потреби - будь-яке персональне використання, для таких завдань підійдуть недорогі напівпровідникові алкометри, з обмеженням на кількість тестів протягом одного дня, їх повинно бути не більше 1-2;
  • професійні цілі - для потреб підприємств, медичних організацій, офіційного застосування. Такі алкотестери будуть вже більш продуктивними і точними, є моделі з невеликою продуктивністю до 5-10 тестувань на добу, а є дуже продуктивні до 50, 100, 200 і більше;
  • спеціальні - розраховані точно під певні завдання, для прикладу, алкоблокіратор в автомобілі.

Сам принцип роботи алкотестера складається з аналізу повітря, яке видихає людина з легень. У мундштук або безконтактно випробуваний видихає інтенсивно повітря в напрямку приймальної камери алкометра, а потім сенсор пристрою реагує на наявність або відсутність парів етанолу в цьому повітрі. Залежно від кількості парів етанолу, такий результат у цифровому еквіваленті в проміле і покаже прилад.   

Які бувають типи сенсорів?

Сенсори алкотестера можуть мати різний принцип роботи. Їх може бути кілька видів, але ми зупинимося на основних двох, які застосовуються в переважній більшості випадків. Йдеться про такі типи:

  • напівпровідниковий - технологія, що працює на принципі зміни електричної провідності під дією парів алкоголю чутливого пористого елемента;
  • електрохімічний - катодно-анодна камера, де чутливий до парів етанолу електрод виділяє електрони в процесі окислювально-відновної реакції, внаслідок чого з'являється струм, який реєструє прилад.

Другий тип істотно точніший і довговічніший. Тому в професійних алкотестерах застосовують електрохімічний тип датчиків. Вони стабільно працюють, не залежать від температури довкілля, зберігають точність за кількох замірів поспіль, а також довго служать, (міжповірочний інтервал часу 12 місяців).

Напівпровідникові сенсори мають меншу точність, невибагливі до молекул етанолу, не дають змоги зберігати точність під час двох і більше тестів поспіль, залежать від температури повітря навколо. Однак вони недорого коштують і добре показують себе в персональних алкотестерах.     

Як правильно використовувати алкотестер?

Тепер варто поговорити про особливості застосування алкометрів. Зупинимося на нюансах їх використання. Правильно використовувати алкотестер так:

  • активуємо пристрій і чекаємо часу його виходу в робочий режим, для напівпровідникових моделей цей проміжок часу довший;
  • людина, яку випробовують, близько 10 секунд видихає в камеру забору проби через спеціальний мундштук, якщо йдеться про безконтактний спосіб, то в воронкоподібний приймач;
  • алкотестер аналізує повітря з легень кілька секунд, а потім видає результат у проміле в числовому вираженні.

Так вдається дізнатися твереза людина чи перебуває під дією алкоголю, а також ступінь її сп'яніння. При цьому безконтактний спосіб менш точний, але він дає змогу не використовувати одноразові мундштуки. У разі великого частого тестування людей, це сильно зменшує вартість одного тестування. Однак за допомогою мундштука результат виходить максимально точним.

Алкометр не вдасться обдурити, оскільки в нього вбудована спеціальна система, що попереджає можливість обдурити прилад. Якщо коротко, то поки камера забору тесту не заповниться повітрям до необхідної кількості, алкотестер не приступить до аналізу і видасть помилку. Якщо наприкінці видихання різко зробити зворотний вдих, у такий спосіб спробувавши очистити камеру від повітря, то це теж не вийде, оскільки одразу ж спрацює зворотний клапан, що перешкоджає цьому.

Будь-який алкометр необхідно калібрувати. Напівпровідникові прилади повинні налаштовуватися раз на півроку, а електрохімічні - один раз на рік. Тільки так можна зберегти заводську точність тривалий час. Будь-який прилад підбирається під завдання, тут його вартість не може бути в головному пріоритеті.

alctest.com.ua
пр. Маяковского 20-а, офис 403 69005 Запорожье
+38(050)029-15-61 +38(096)230-04-35